Jeżeli dokonałeś słusznego wyboru i chcesz żeby Twój obiekt został przyłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej – pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu jest zawarcie umowy o przyłączenie do sieci cieplnej, a następnie zawarcie umowy sprzedaży ciepła.
Poniżej przedstawiamy procedurę podłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej:
- Wniosek o wydanie warunków przyłączenia (pobierz wniosek) składa Wnioskodawca w Biurze Obsługi Klienta.
- Warunki przyłączenia do sieci ciepłowniczej (zobacz projekt warunków) opracowane przez Dział Techniczny – Wnioskodawca otrzyma wraz z projektem umowy o przyłączenie (zobacz projekt umowy) w Dziale Technicznym.
- Zawarcie umowy o przyłączenie po zaakceptowaniu warunków umowy przez Strony.
- Opracowanie dokumentacji technicznej w oparciu o wydane warunki przyłączenia oraz ustalenia w umowie (inwestor lub PEC „Legionowo” Sp. z o.o. – w zakresie wynikającym z umowy).
- Uzgodnienia dokumentacji technicznej – Dział Techniczny.
- Uzyskanie pozwolenia na budowę – Inwestor lub PEC „Legionowo” Sp. z o.o. – w zakresie wynikającym z umowy.
- Realizacja inwestycji w oparciu o projekt budowlany – Inwestor lub PEC „Legionowo” Sp. z o.o. – w zakresie wynikającym z umowy.
- Protokół odbioru końcowego inwestycji i przekazania do eksploatacji – zgłoszenie do Działu Technicznego zakończenie robót; odbiór na podstawie projektu budowlanego, protokołów odbioru częściowego robót, dokumentacji geodezyjnej i powykonawczej.
- Zawarcie umowy sprzedaży ciepła w Biurze Obsługi Klienta.
Wymagane dokumenty:
- wniosek Odbiorcy – zamówienie mocy cieplnej
- tytuł prawny do obiektu, wyciąg z KRS
- zaświadczenie o prowadzonej działalności gospodarczej lub inny dokument – NIP, REGON.
Podpisanie przez Strony w/w umowy stanowić będzie podstawę do rozpoczęcia przez PEC „Legionowo” Sp. z o.o. dostawy ciepła do Twojego budynku.
Należ skierować do PEC „Legionowo” Sp. z o.o. pocztą lub faxem polecenie włączenia lub wyłączenia dostawy ciepła do obiektu (pobierz zgłoszenie), podpisane przez Odbiorcę, z którym PEC „Legionowo” Sp. z o.o. zawarło umowę sprzedaży ciepła.
Służby eksploatacyjne PEC „Legionowo” Sp. z o.o., po otrzymaniu zlecenia niezwłocznie dokonają uruchomienia lub wyłączenia węzła cieplnego w zakresie zgodnym z otrzymaną dyspozycją.
Należy złożyć do PEC „Legionowo” Sp. z o. o. pisemny wniosek o zmianę mocy zamówionej, podpisany przez Odbiorcę, z którym PEC „Legionowo” Sp. z o.o. zawarło umowę sprzedaży ciepła.
- Odbiorca może zmienić moc zamówioną raz w roku.
- Wniosek należy złożyć w terminie do 30 maja.
- Zmiana mocy zamówionej następuje 1 września (naliczanie opłaty od zmienionej wielkości mocy zamówionej następuje od 1 września).
- Odbiorca określi natężenie przepływu odpowiedniego dla wielkości zmienionej mocy zamówionej.
Dodatkowe informacje związane ze zmianą mocy zamówionej lub zmianą mocy na poszczególne potrzeby; c.o. c.w.u., technologię – w tym sprawy związane z doposażeniem węzła cieplnego w dodatkowe moduły udzieli:
Dział Techniczny – tel. (22) 774-46-96 lub (22) 766-19-22
Poniżej przedstawiamy procedurę zlecenia nam świadczenia tych usług:
- Należy złożyć do PEC „Legionowo” Sp. z o.o. wniosek w formie pisemnego wystąpienia o świadczenie usług w zakresie:
- konserwacji instalacji wewnętrznej c.o. w obiekcie (adres),
- konserwacji instalacji wewnętrznej c.w.u. w obiekcie (adres),
- konserwacji węzła cieplnego w obiekcie (adres).
podpisany przez Odbiorcę, z którym PEC „Legionowo” Sp. z o. o. zawarło umowę sprzedaży ciepła
- Po otrzymaniu pisemnej odpowiedzi o możliwości świadczenia zleconych usług, zapraszamy do Działu Technicznego tel. (22) 774 46 96, w którym podnięte zostaną dalsze kroki związane z zawarciem umowy.
Gwarantujemy fachową i solidną realizację świadczonych usług konserwacyjnych.